Venkovské muzeum Kojákovice

 

Vážení návštěvníci, v souvislosti s mimořádnou situací týkající se koronaviru a nařízení české vlády ohledně šíření koronaviru, jsou všechny naše plánované akce pro veřejnost zrušeny a Venkovské muzeum Kojákovice a Novohradská kovárna jsou od pondělí 12. října 2020 až do odvolání uzavřeny. Omlouváme se za případné nepříjemnosti.

 

Museum

www.Kojakovice.cz

Venkovské muzeum Kojákovice je hlavním dokumentačním a prezentačním centrem Ekomuzea Růže. Jeho provozovatelem je Společnost Rožmberk o.p.s., která ve spolupráci se svými partnery rozvíjí a propaguje ideu ekomuzea.

  deti

Stálá expozice muzea představuje vesnický život našich předků a tradiční řemesla v jejich historické i současné podobě. Značná část výstavy je věnována nepříliš známému fenoménu, který vesnické prostředí jižních Čech v 19. století silně ovlivnil; emigraci do Ameriky. Návštěvník se tak může seznámit s důvody emigrace, jejím průběhem i příběhy samotných emigrantů. Kdo neodjel do Ameriky, tak toho čekala 1. světová válka - i tomuto tématu se muzeum nově věnuje.

sierra

Otevřeno červen - září

denně mimo čtvrtka od 10:00-17:00 hod.

Návštěvy mimo otevírací dobu lze domluvit na tel. 602 471 653