konference

Online registrace

 

Připravovaná konference je součástí projektu Networld programu Danube Transnational Program. Hlavním cílem projektu Networld je zvýšit povědomí o odkazu první světové války (WWI) a jeho udržitelné využívání pro rozvoj kvalitního kulturního turismu. Záměrem konference je přispět k posílení společných a integrovaných přístupů při dokumentování, ochraně, správě a propagaci kulturního dědictví v Dunajském regionu.

Cílem konference a doprovodných kulturních akcí je přiblížit dopad války na místní obyvatele a jednotlivé vojáky. Patří sem mobilizace, přeprava na frontové linie, stravování vojáků, uprchlíků a válečných zajatců, růst cen a potravinové lístky, informace o pohřešovaných a padlých, vznik nových hranic po uzavření  příměří, uctění památky padlých, péče o válečné hroby a další válečné památky.

Detaily o jednotlivých bitvách a jednotkách jsou snadno dostupné online, ale naší snahou je provázat příběhy a zkušenosti vojáků a civilistů s bitvami, místy v zahraniční a událostmi během války a změnami po ní..

Konference - program

Konference - přihláška

 

Další informace

Velká válka

Projekt Networld

Webová stránka projektu DTP Networld

CZ: Letáky projektu Networld CZ

DE: Networld: WWI Kulturerbe

EN: Networld Great War Heritage

 

Project co-funded by European Union funds (ERDF, IPA)

 

DTP     EZCH

 

<