Venkovské muzeum Kojákovice

 

Vážení návštěvníci, od 1.července 2021 jsme opět otevřeni v obvyklém režimu a těšíme se na vaši návštěvu.

Dear visitors, since July 1, we are open for visitors again at the Cyech Emigration and WWI Museum. We would like to welcome your visit there.

 

Museum

www.Kojakovice.cz

Venkovské muzeum Kojákovice je hlavním dokumentačním a prezentačním centrem Ekomuzea Růže. Jeho provozovatelem je Společnost Rožmberk o.p.s., která ve spolupráci se svými partnery rozvíjí a propaguje ideu ekomuzea.

  deti

Stálá expozice muzea představuje vesnický život našich předků a tradiční řemesla v jejich historické i současné podobě. Značná část výstavy je věnována nepříliš známému fenoménu, který vesnické prostředí jižních Čech v 19. století silně ovlivnil; emigraci do Ameriky. Návštěvník se tak může seznámit s důvody emigrace, jejím průběhem i příběhy samotných emigrantů. Kdo neodjel do Ameriky, tak toho čekala 1. světová válka - i tomuto tématu se muzeum nově věnuje.

 

book

V roce 2021 jsme s finanční podporou Jihočeského kraje z Dotačního programu Podpora muzeí a galerií, vydali novou publikaci, kterou jsme presentovali dne 25.9.2021 na setkání rodáků, organizovaném společně s Obcí Jílovice a Sborem dobrovolných hasičů Kojákovice. Sraz rodáků se konal u příležitosti 650 let od první písemné zmínky o obci, 125 let od založení Sboru dobrovolných hasičů v obci a 20 let od založení Venkovského muzea Kojákovice.

 

 

Otevřeno červen - září

denně mimo čtvrtka od 10:00-17:00 hod.

Návštěvy mimo otevírací dobu lze domluvit na tel. 602 471 653